Το πλήρες πρόγραμμα της Football League - Blow.gr

Breaking

Πέμπτη, 4 Οκτωβρίου 2018

Το πλήρες πρόγραμμα της Football League

featured image

Πραγματοποιήθηκε σήμερα η κλήρωση για τη νέα σεζόν της Football League, ωστόσο παραμένει άγνωστο το πότε θα μπουν οι ομάδες στα γήπεδα για να ξεκινήσει η αγωνιστική δράση.

Στο Διοικητικό Συμβούλιο που προηγήθηκε της διαδικασίας, αποφασίστηκε με 8-6 ψήφους να μην οριστεί το ποτέ θα κάνει πρεμιέρα το πρωτάθλημα της νέας σεζόν, εν αναμονή και της πρότασης της ΕΡΤ για τα τηλεοπτικά δικαιώματα.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της Football League: 

1η, 16η αγωνιστική

Σπάρτη - ΑΟΧ Κισσαμικός Παναχαϊκή - Αιγινιακός Εργοτέλης - Απόλλων Πόντου Απόλλων Λάρισας - Κέρκυρα Τρίκαλα - Δόξα Δράμας Ηρακλής - Ηρόδοτος Βόλος - Καραϊσκάκης Πλατανιάς - Αήττητος Σπάτων

2η, 17η αγωνιστική 

Παναχαϊκή - Σπάρτη ΑΟΧ Κισσαμικός - Εργοτέλης Αιγινιακός - Απόλλων Λάρισας Απόλλων Πόντου - Τρίκαλα Κέρκυρα - Ηρακλής Δόξα Δράμας - Βόλος Ηρόδοτος - Αήττητος Σπάτων Καραϊσκάκης - Πλατανιάς

3η, 18η αγωνιστική 

Σπάρτη - Εργοτέλης Απόλλων Λάρισας - Παναχαϊκή Τρίκαλα - ΑΟΧ Κισσαμικός Ηρακλής - Αιγινιακός Βόλος - Απόλλων Πόντου Αήττητος Σπάτων - Κέρκυρα Πλατανιάς - Απόλλων Πόντου Ηρόδοτος - Καραϊσκάκης

4η, 19η αγωνιστική

Απόλλων Λάρισας - Σπάρτη Εργοτέλης - Τρίκαλα Παναχαϊκή - Ηρακλής ΑΟΧ Κισσαμικός - Βόλος Αιγινιακός - Αήττητος Σπάτων Απόλλων Πόντου - Πλατανιάς Κέρκυρα - Καραϊσκάκης Δόξα Δράμας - Ηρόδοτος

5η, 20η αγωνιστική

Σπάρτη - Τρίκαλα Ηρακλής - Απόλλων Λάρισας Βόλος - Εργοτέλης Αήττητος Σπάτων - Παναχαϊκή Πλατανιάς - ΑΟΧ Κισσαμικός Καραϊσκάκης - Αιγινιακός Ηρόδοτος - Απόλλων Πόντου Κέρκυρα - Δόξα Δράμας

6η, 21η αγωνιστική

Ηρακλής - Σπάρτη Τρίκαλα - Βόλος Απόλλων Λάρισας - Αήττητος Σπάτων Εργοτέλης - Πλατανιάς Παναχαϊκή - Καραϊσκάκης ΑΟΧ Κισσαμικός - Ηρόδοτος Αιγινιακός - Δόξα Δράμας Απόλλων Πόντου - Κέρκυρα

7η, 22η αγωνιστική

Σπάρτη - Βόλος Αήττητος Σπάτων - Ηρακλής Πλατανιάς - Τρίκαλα Καραϊσκάκης - Απόλλων Λάρισας Ηρόδοτος - Εργοτέλης Δόξα Δράμας - Παναχαϊκή Κέρκυρα - ΑΟΧ Κισσαμικός Αιγινιακός - Απόλλων Πόντου

8η, 23η αγωνιστική 

Αήττητος Σπάτων - Σπάρτη Βόλος - Πλατανιάς Ηρακλής - Καραϊσκάκης Τρίκαλα - Ηρόδοτος Απόλλων Λάρισας - Δόξα Δράμας Εργοτέλης - Κέρκυρα Παναχαϊκή - Απόλλων Πόντου ΑΟΧ Κισσαμικός - Αιγινιακός

9η, 24η αγωνιστική

Σπάρτη - Πλατανιάς Καραϊσκάκης - Αήττητος Σπάτων Ηρόδοτος - Βόλος Δόξα Δράμας - Ηρακλής Κέρκυρα - Τρίκαλα Απόλλων Πόντου - Απόλλων Λάρισας Αιγινιακός - Εργοτέλης ΑΟΧ Κισσαμικός - Παναχαϊκή

10η, 25η αγωνιστική 

Καραϊσκάκης - Σπάρτη Πλατανιάς - Ηρόδοτος Αήττητος Σπάτων - Δόξα Δράμας Βόλος - Κέρκυρα Ηρακλής - Απόλλων Πόντου Τρίκαλα - Αιγινιακός Απόλλων Λάρισας - ΑΟΧ Κισσαμικός Εργοτέλης - Παναχαϊκή

11η, 26η αγωνιστική

Σπάρτη - Ηρόδοτος Δόξα Δράμας - Καραϊσκάκης Κέρκυρα - Πλατανιάς Απόλλων Πόντου - Αήττητος Σπάτων Αιγινιακός - Βόλος ΑΟΧ Κισσαμικός - Ηρακλής Παναχαϊκή - Τρίκαλα Εργοτέλης - Απόλλων Λάρισας

12η, 27η αγωνιστική

Δόξα Δράμας - Σπάρτη Ηρόδοτος - Κέρκυρα Καραϊσκάκης - Απόλλων Πόντου Πλατανιάς - Αιγινιακός Αήττητος Σπάτων - ΑΟΧ Κισσαμικός Βόλος - Παναχαϊκή Ηρακλής - Εργοτέλης Τρίκαλα - Απόλλων Λάρισας

13η,  28η αγωνιστική

Σπάρτη - Κέρκυρα Απόλλων Πόντου - Δόξα Δράμας Αιγινιακός - Ηρόδοτος ΑΟΧ Κισσαμικός - Καραϊσκάκης Παναχαϊκή - Πλατανιάς Εργοτέλης - Αήττητος Σπάτων Απόλλων Λάρισας - Βόλος Τρίκαλα - Ηρακλής

14η, 29η αγωνιστική

Απόλλων Πόντου - Σπάρτη Κέρκυρα - Αιγινιακός Δόξα Δράμας - ΑΟΧ Κισσαμικός Ηρόδοτος - Παναχαϊκή Καραϊσκάκης - Εργοτέλης Πλατανιάς - Απόλλων Λάρισας Αήττητος Σπάτων - Τρίκαλα Βόλος - Ηρακλής

15η, 30η αγωνιστική

Σπάρτη - Αιγινιακός ΑΟΧ Κισσαμικός - Απόλλων Πόντου Παναχαϊκή - Κέρκυρα Εργοτέλης - Δόξα Δράμας Απόλλων Λάρισας - Ηρόδοτος Τρίκαλα - Καραϊσκάκης Ηρακλής - Πλατανιάς Βόλος - Αήττητος Σπάτων

Δεν υπάρχουν σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου